35 000 лева са необходими на доброволците към параклиса на Александровска болница, за да купят камион, в който да приготвят топла храна за нуждаещите се в София. Те осигуряват три пъти в седмицата храна, която готвят в домовете си или им е дарена от ресторанти и пекарни, казва Деян Петров - един от доброволците в инициативата: "Събрали сме почти една трета от необходимите средства. Целта е хората, които идват три пъти седмично пред Александровска болница да получават топла и прясно сготвена храна. Топлината е нещо много важно и за уюта и за усещането за дом и принадлежност към общност. Ние не разполагаме с помещение, ние нямаме никаква институционална подкрепа. Камиончето за топла храна ще ни позволи да имаме едно място, където да се събираме и където да вършим това, което сега правим по Велика Божия милост и по търпение на мнозина", заяви Петров пред БНР.