С тържествен водосвет, църковното настоятелство при новостроящия се храм "Св. Пимен Зографски“ в район "Изгрев“, днес отбеляза 400 години от рождението на Свети Преподобен Пимен Зографски. 

В най-трудните времена на Османското владичество, когато е било поставено на изпитание оцеляването на българския народ и неговата православна вяра, Свети Преподобен Пимен Зографски извършва велик будителски и равноапостолен подвиг, разказа в ефира на Радио София Борислав Пелов, който е част от църковното настоятелство.

"Св. Пимен е роден в София и още млад се замонашва и отива в Зографския манастир. На 55-годишна възраст се връща в родината, за да се посвети на своите съотечественици“, разказа Борислав Пелов.

Св. Пимен задейства въздигането на около 300 църкви и 15 манастира из цялата страна.

По отношение на новоизграждащия се храм "Св. Пимен Зографски“ в район "Изгрев“, Борислав Пелов обясни, че вече е завършен грубия строеж. В началото на месец октомври са осветени и въздигнати кръстовете на куполите на храма.

Пелов призова гражданите, които искат да дарят средства за храма, да го направят чрез банковата сметка, която е публикувана във Фейсбук страницата на Църковно настоятелство "Св. Пимен Зографски“.