В навечерието на Хелоуин пред Националната библиотека в столицата за поредна година се проведе факелно шествие, организирано от движение "Хан Кубрат“, предава NOVA. Мъже, облечени като кукери изпълниха ритуала, с който се опитват да прогонят злите сили.
Идеята на организаторите е, че българските традиции и празници не бива да бъдат забравени. Като напомнят, че утре, на първи ноември, отбелязваме Деня на народните будители.
От движение "Хан Кубрат“ казват, че родовата памет трябва да се пази и почита.
Зареждане ...


20:40 / 31.10.2022
382





Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.