Софийска районна прокуратура привлече към наказателна отговорност 37-годишен мъж за държане на наркотични вещества.
На 03.12.2021г. в блок в ж.к. "Връбница“ в гр. София, обвиняемият държал без надлежно разрешително коноп. Преди да бъде задържан той се е опитал да избяга, изблъскал е полицейски служител и побягнал по стълбите на блока. По това време обвиняемият изхвърлил пластмасово яйце, в което носел конопа, съобщават от държавното обвинение.
По случая е образувано досъдебно производство за престъпление по чл. 354а, ал.3, пр.2 т.1, пр.1 от НК, за което е предвидено наказание "лишаване от свобода“ от 1 до 6 години и глоба от 2 000 до 10 000 лева.
Обвиняемият е осъждан. Предвид съдебното му минало и опита да избяга от полицейските служители, дежурен прокурор е постановил задържането му за срок до 72 часа. Предстои да бъде внесено искане в съда за разглеждане на делото за вземане на мярка за неотклонение "задържане под стража“.
Зареждане ...


12:42 / 06.12.2021
474




Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.