Около 700 военнослужещи ще преминат през парада на 6 май по случай Деня на храбростта и празника на Българската армия. Днес на полигона в "Доброславци" се проведоха репетициите на военните от различни подразделения.
В тренировката взеха участие представителни роти от сухопътните, военноморските и военновъздушните сили.
Вертолети от състава на Военновъздушните сили изпълниха полети с прелитане на малка височина над град София.
"В празничния парад за 6 май – Ден на храбростта и празник на Българската армия, тази година няма да има военна техника. На площад "Княз Александър I" в столицата, където ще се състои парадът, ще преминат около 700 военнослужещи", каза бригаден генерал Божидар Бойков, командващ парада, пред журналисти.
Зареждане ...


21:19 / 04.05.2025
1224





Анонимен
на 05.05.2025 г.
То няма. Кво да крият.
Аре бежи
на 05.05.2025 г.
Ква техника да има, като такава не е останала налична, освен новия нелетящ самолет!!! Всичко е раздадено даром... Следващата година, ако литне самолета все пак, покрай него останалата техника ще са лопати и мотики... Не армия, а сървайвъри са служещите!
Анонимен
на 04.05.2025 г.
Крият техника от врагове!!
Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.