БУС лентата по бул. "Васил Левски" почти ежедневно е блокирана от спрели "за малко" автомобили. Проблемът е особено видим пред Мимас, на кръстовището на булевардът с ул. "Граф Игнатиев", където редовно спират таксита, доставчици, граждани, даже и полицейски коли, пише във Фейсбук. Хората се чудят, каква е причината Столичната община да не е решила все още този поблем.

"Столична община не само не санкционира нарушителите, a умишлено си затваря очите за тях", пишат недоволни столичани във Фейсбук в групата "Спаси София".

Камери не лиспват - те са десетки, поставяни по различни поводи, но явно все с цел усвояване на пари, а не въвеждане на контрол. На самото кръстовище има над 15 камери, но Столична община си затваря очите и не иска да въведе ред!

"Камерата над БУС лентата пък умишлено е сложена направо в короната на дървото, за да бъде отдалечена от мястото, където се спира за дюнер и където има постоянни нарушения. Дали тази "грешка" се дължи на корупция или чиста некомпетентност не знаем. Очакваме обаче зам.-кметът Кристиан Кръстев да нареди незабавното ѝ преместване, така че тя да обхване цялата БУС лента", пише ядосан столичанин.

Не бъдете от онези, които спират в БУС лентите. С подобно действие се създават множество проблеми: забавя се и блокира градския транспорт, създават се рискове от инциденти при маневрите за заобикаляне на незаконно спрелите, влошава се и достъпността на трудноподвижните в района на спирките. Малкото БУС ленти, с които София разполага са, за да помагат на градския транспорт, така че той да стане по-конкурентен, да намалим задръстванията и замърсяването. Спазвайте БУС лентите!, това е призивът, който гражданите, живеещи в София, отправят в една от социалните мрежи.