Блъснаха мъж на пешеходна пътека на ул. "Калиманци" в София. Инцидентът  е станал в резултат от шофиране с превишена скорост.

Хората, които са станали свидетели на инцидента, са качили мъжа в пристигналата линейка.

Пострадалият е получил удар в главата, със счупен глезен е и в съзнание, съобщават очевидци.

Заради катастрофата се е образувало задръстване, но движението вече е нормализирано.

Във Фейсбук беше публикувана снимка от мястото на инцидента, а коментарите не закъсняха:

"На  ул. "Атанас Узунов" трябва да се поставят още две повдигнати пътеки - една преди кръстовището при 345 и още една преди тази, на която сега са блъснали човека. Прекалено много се засилват разни идиоти, идвайки от 345 в посока Фестивална"

"Добре! Там трябва да си без мозък, за да караш с повече от 40. Не знаеш от коя уличка ще се покаже някой"

"На тази пешеходна никой не спира"