Заради поредното драстично увеличение на цените на такситата в София, независимият общински съветник Борис Бонев предложи незабавно връщане на нощния градски транспорт, който е спрян, съобщиха от "Спаси София". Ето какво написаха от "Спаси София" във Facebook:
"Цените на такситата се повишават с 15% от началото на следващата година! Така разходите на хората, на които им се налага да пътуват през нощта значително ще нараснат - и ще трябва да ползват или личен автомобил, или скъпи таксита.
Затова Борис Бонев още днес внесе извънреден доклад за възстановяване на нощния градски транспорт като евтина, безопасна и редовна алтернатива. Това е логична и правилна стъпка, предвид, че услугата дори е включена в цената на годишната карта.
Преди години над 30 000 души се подписаха за нощен транспорт. Време е отново да кажем "ДА" на нощния транспорт! Отделно нашият транспортен екип изпрати искане до Центъра за градска мобилност за промяна на последните курсове на основни линии на дневния транспорт. Недопустимо е по ключови направления хората да не могат да разчитат на градски транспорт след 22:30 часа. София е голям град, който живее 24/7 и Столична община е длъжна да осигурява алтернатива с градски транспорт през цялото време".
Припомнаме, че днес Столичният общински съвет взе решение да бъдат повишени цените на таксиметровите услуги с още 15%. Това е второ увеличение за по-малко от година, като през месец ноември 2021 г. отново общинският съвет увеличи цените с 36%.
Зареждане ...


19:02 / 27.10.2022
742





Верен читател
на 29.10.2022 г.
Ти хубаво искаш, ама нема ора за шофери, бате.
Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.