Булевард "Копенхаген" присъства в инвестиционната програма на Софийска община от повече от 10 години, но строителството му все още не е започнато.

Историята на бул. "Копенхаген" започва още по времето на социализма, когато е носел името бул. "Универсиада". Той е жизненоважен за източна София и особено за ж.к. "Младост", откъдето има само един изход на север, а трамвайното му трасе е повече от нужно за ж.к. "Дружба 2" и бизнес комплекса на бул. "Цариградско шосе".

Столичният кмет предвижда изграждането на булевард "Копенхаген" да започне през следващото лято.

А столичани протестираха доста против това застрояване. На повечето хора не им допада идеята за изграждане на нов квартал или както всички го наричат новия "Младост 5".