От Центъра за градска мобилност започнаха поставянето на близо 700 указателни табели с новото работно време на зоната за платено паркиране, което влиза в сила от 1 декември тази година.

От началото на следващия месец "синя зона“ вече ще включва новия участък от бул. "Дондуков“ до бул. "Сливница“ и бул. "Данаил Николаев“.

На изток границата ще стига до бул. "Евлоги и Христо Георгиеви“, а на запад – до ул. "Опълченска“.

Работното време  на "синя зона“ също се променя: от понеделник до петък  и в събота,  то ще важи за периода от 08.30ч. до 20.00 ч.

До 1 декември работното време е от 08.30 ч. до 19.30 ч. в работните дни, а в събота - от 10 ч. до 18 ч.

Тази събота - 27 ноември, офисите на ЦГМ за платено локално паркиране ще работят извънредно.

Всеки от живущите, които иска да получи  винетен стикер може да подаде документи. 

Живущите в участъците от зоната, която до момента е била "зелена“ и става "синя“ и  имат отдавна издадени стикери до тяхното изтичане не е необходимо да доплащат.