Верижната катастрофа е станала на столичния булевард "България" преди светофара на бул. "Гоце Делчев" - посока НДК, съобщават във фейсбук групата "Катастрофи в София".

В инцидента участват четири автомобила. Не е ясно каква е причината за катастрофата. 

Ето какво пишат в коментари под публикацията във Фейсбук: 

Днес е някакъв зверски ад на пътя. Виждаш хора в колите, а действат като муха без глава. То без светлини, то без мигачи, то карат, в която лента им попадне, ако ще и тая лента да свършва в паркинг. То са едни препречвания на пътя, то са едни безумни и безсмислени маневри. Дистанция - никаква. То са едни запотени стъкла, дето нищо не вижда, ама кара бързо и не спазва дистанция. Направо ми се отщя да карам днеска, то пък аман вече.

Имам усещането, че през празниците дядо Коледа, не е минавал да раздава подаръци, а да полира мозъци!!! Бива неадекватност, ама днес все едно е обявен конкурс "най-голям малоумник зад волана" и очевидно наградата е нещо много голямо, че гледам кипи усилена конкуренция!

В София пътните настилки са мокри и хлъзгави. 

Призоваваме водачите да се движат с повишено внимание и да шофират със съобразена с метеорологичните условия скорост.