Четири столични училища и една детска градина ще получат финансиране за въвеждане на мерки за енергийна ефективност, съобщиха от Столична община. Общата стойност на безвъзмездното финансиране на дейностите е 4 350 324 лева, а средствата са спечелени по Подпрограма "Енергийна ефективност на общинските училища и детски градини“ към Инвестиционна програма за климата, управлявана от Националния Доверителен Екофонд.
Одобрените проекти са за въвеждане на мерки за енергийна ефективност в 96. Средно иновативно училище "Лев Николаевич Толстой“ в район "Люлин“, 192. СУ "Христо Ботев“ в с. Бистрица, район "Панчарево“, 88. СУ "Димитър Попниколов“ в "Овча купел“, 17. СУ "Дамян Груев" в "Красна поляна" и Детска градина № 113 "Преспа“ в район "Средец".
Инвестициите в образователната инфраструктура ще променят средата, в която се обучават и възпитават децата. Спестените средства от отопление ще могат да бъдат използвани за други дейности, свързани с учебните занятия.
Зареждане ...


11:03 / 19.11.2024
1081





Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.