В детска градина № 90 "Веса Паспалеева" заместник-кметът на София по екология Десислава Билева ще даде началото на инициативата "Моето зелено училище, зелена детска градина“, съобщиха от Столичната община.

Планирано е засаждане на 500 броя фиданки в над 20 училища общо.

В инициативата ще се включи и олимпийската шампионка Стойка Кръстева и кметът на район "Надежда“ инж. Димитър Димов.

За четвърта поредна година Столична община извършва засаждане на фиданки в училища и детски градини.