На година се случват около 16-18 инцидента с хора в метрото в София. Това съобщи директорът на столичния "Метрополитен“ инж. Стоян Братоев.

На местата, на които вече са монтирани подвижни прегради обаче, инцидентите били сведени до нула, уточни той.

Инжинер Братоев уточни пред БНР Радио София, че през тази година ще бъдат монтирани прегради и по трасето от центъра към ж.к. "Младост".