Прокуратурата привлече към наказателна отговорност двама мъже за кражба на кола в София, съобщиха от обвинението.

На 12 декември, обвиняемите са откраднали автомобил от жена. По случая е образувано досъдебно производство.

За това престъпление се предвижда "лишаване от свобода“ от 1 до 8 години.

Двамата обвиняеми са осъждани. Предвид опасността да се укрият, прокурор е постановил задържането им за срок до 72 часа.