До 20 декември ще приключат строителните дейности на моста над река Искър по пътя от кв. "Курило“ към кв. "Изгрев“. Това стана ясно при проверката на обекта, направена от кмета на София Йорданка Фандъкова и зам.- кметът Ангел Джоргов, съобщават от Столична община.
Инвестициите в ремонт и реконструкция на мостове са част от подобряване на инфраструктурата на кварталите. От 2019 до 2021 година са обновени 9 моста в районите "Витоша“, "Панчарево“, "Нови Искър“ и "Банкя“, като на два от тях ремонтните дейности продължават и в момента.
Предстои да бъдат ремонтирани още 8 мостови съоръжения, като Столичната община има готови проекти за рехабилитация на мостовете в центъра на с. Кътина, парк "Въртопо“ и при ул. "Блян“ в Банкя. В етап на проектиране са мостове в "Панчарево“, "Бистрица“, "Княжево“ "Красно село“ и "Овча купел“.
Кметът на София Фандъкова уточни, че държи да се спазват сроковете, но и да се работи качествено, и припомни, че съоръжението е много важно за населените места от район "Нови Искър“.
Зареждане ...


15:31 / 12.11.2021
492






Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.