На 2 години и 8 месеца затвор беше осъден 27-годишен мъж за извършен грабеж, при който е употребена заплаха, съобщават от Софийската районна прокуратура.

Престъплението е извършено на 24.04.2021 година около 01:30 часа. Обвиняемият влязъл в бензиностанция, находяща се на ул. " Боян Магесник“ в град София и отнел парична сума в размер на 2318,06 лева от продавач-консултанта, като употребил за това заплаха - опрял нож в областта на гърдите на жената и й казал: "Къде са парите? Дай ми парите!“

Софийски районен съд призна обвиняемият за виновен по повдигнатото му обвинение, като му наложи наказание "лишаване от свобода“ за срок от 4 години, но тъй като делото е решено при условията на съкратено съдебно следствие наказанието се редуцира с 1/3 и той получава 2 години и 8 месеца затвор, което следва да се изтърпи ефективно при първоначален "строг“ режим.