"Започна изграждането на нов отливен канал по ул. "Павел Красов“ в "Младост“, съобщи заместник-кметът на Столичната община Ангел Джоргов. 

Отливният канал по ул. "Павел Красов“ ще обслужва  по-голямата част от кв. "Горубляне“ и е важен за отводняване на територията. Към момента строителните бригади изместват електроснабдителната мрежа и телекомуникационните кабели, които попадат в трасето на новата канализация, след което ще започне и работата по канала от екипите на "Софийска вода“. 

Предвижда се подмяна на съществуващото улично осветление, което е амортизирано. Поради недостатъчна осветеност на кръстовището на ул. "Павел Красов“ и ул. "Самоковско шосе“ ще бъдат  монтирани и два нови стълба за улично осветление", добави Ангел Джоргов.