12 души от дирекция "Аварийна помощ и превенция“ (АПП) на Столичната община участват в гасенето на пожара на българо-гръцката граница край с. Петрово, съобщиха от Столична община. Населеното място се намира на 6 км от границата с южната ни съседка.
Искането за изпращане на авариен екип от София е отправено от ГД "Пожарна безопасност и защита на населението". Столичните екипи на АПП разполагат с необходимото оборудване и ще подпомагат пожарникарите при потушаването на пожара.
"Използваме и дрон с термокамера. Важно е да окажем помощ в борбата с огъня и да съдействаме със сили и техника в тези трудно достъпна местност“, съобщи директорът на "Аварийна помощ и превенция“ Красимир Димитров.
Зареждане ...


17:17 / 30.07.2024
1970





Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.