Вчера след 17:00 ч. 22-годишно момче прави опит за кражба в обект за атракциони в Борисовата градина в столицата. През това време собственикът е вътре вижда момчето, което е с шапка и маска. Подгонва го. Преследването продължава през цялата "Борисова градина", минава под "Цариградско шосе" в района на печатницата, продължава по малките улички, като стигат до ул. "Изгрев". Там вижда спрял автомобил и се качва в него. Това съобщи на брифинг началникът на столичното Първо РУ комисар Стефан Попов, предаде репортер на ФОКУС.
По думите му младежът е дал указания на жената да тръгне, но тя се вцепенява, виждайки го с маската. "Младежът излиза от тази кола и изважда щанга, тип "кози крак". След което се насочва към друга кола, зад първата. Качва се на пасажерското място и казва на шофьора, който е полицай: "Карай". В автомобила на задната седалка през това време седи 5-годишното дете на служителя. Нашият колега се опитва да го задържи и излиза , за да отиде до врата на пасажерското място",допълни комисар Попов.
"Нашият колега се легитимира със служебната си карта, младежът се стъписва и бива задържан, като през това време граждани вече са подали сигнал на 112. Наши колеги идват и транспортират лицето ", каза още той.
Досието на младежа
Задържаният има над 20 криминални регистрации както за кражби, така и за проявения свързани с дрога. Смята се, че младежът е бил под влиянието на наркотици по време на задържането му.
"След доклад на материалите в Софийска районна прокуратура, наблюдаващият прокурор е решил да бъдат повдигнати обявения за четири престъпления - за принуда спрямо жената в първия автомобил, противозаконно отнемане на моторно превозно средство с оглед заплаха, закана за убийство и управление след употреба на наркотични вещества", заяви говорителят на СРП Александра Стефанова.
По думите ѝ най-тежкото предвидено наказание измежду тези престъпления е "лишаване от свобода до 12 години", като същият състав предвижда и конфискация на една втора от имуществото на младежа. "Той вече е изтърпявал ефективно наказание в затвора в София за грабежи, поради което настоящите деяния са извършени в условията на опасен рецидив", подчерта Стефанова.
22-годишният е задържан в момента за срок от 72 часа.
Зареждане ...


17:27 / 18.06.2026
70





Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.