Стопани откраднаха домашния си любимец, без да платят задължението от около 4200 лева. Това се е случило около 18:00 часа в сряда, разказа д-р Димитър Яновски пред БНТ.
Цялата ситуация е заснета от камерите за видео наблюдение. Видеото вече е публикувано във Фейсбук.
Първоначално, клиентите пристигат и започват да се радват на домашния си любимец. След минута, най-неочаквано си тръгват с кучето на ръце, без изобщо да платят разходите за домашния любимец.
След минута, те най-неочаквано си тръгват с кучето на ръце, без изобщо да платят разходите за лечение. Освен това, на излизане успяват да затворят вратата на клиниката така, че да не може да бъдат догонени от служителите.
Ето какво разказва д-р Димитър Яневски, който е председател на Софийската колегия на ветеринарите: "Тази нощ с "Време за губене" се свърза един от консултантите на киноложката ни рубрика, д-р Димитър Яновски. Предостави ни видеозаписи от камерите във ветеринарната клиника. На тях се вижда как “благодарни" собственици на излекуван пациент си взимат кучето и бягат, без да заплатят натрупаната четирицифрена сметка. Бягството и кражбата са очевидно планирани и подготвени, тъй като дори има съизвършител, който държи вратата, за да могат безпретствено да избягат".
Вижте видеото, което показва как стопаните "откраднаха" кучето си от ветеринарна клиника в София.
За инцидента са уведомени служителите на реда, случаят вече се разследва. Според д-р Яновски, от клиниката са готови да заведат дело.
Зареждане ...


09:10 / 09.12.2021
652





Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.