В район "Красно село" продължава дейността по събирането и транспортирането на есенните листа. Събраните в чували листа се транспортират със специално предназначен за целта камион, който отива в инсталацията на общината за преработка на зелени отпадъци в "Хан Богров“.
Почистването се извърша механизирано или ръчно. Дейността се изпълнява във всички райони на столицата. От началото на месец септември да края на октомври са постъпили над 350 тона листа, от които ще се произведе компост за градините и парковете на София, съобщиха от Столичния инспекторат.
Зареждане ...


14:17 / 10.11.2021
644




Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.