По повод отбелязване на 100 години от рождението на писателя и общественик Ивайло Петров Столичната община организира конкурс за есе. Темата е: "Преди да се родя и след това“. Конкурсът ще е за ученици от столични училища. Това съобщи кметът на София Йорданка Фандъкова пред учители и директори на училища в столицата при отбелязване на Деня на народните будители.

"Темата е породена от едно от най-значимите произведения на големия български писател. Очакваме тя да вдъхнови младите хора за писане и да видим техните интересни творби", каза Фандъкова.

Сроковете и условията за участие ще бъдат обявени на страницата на Столична библиотека и на сайта за култура Artsofia.bg.