Завърши изграждането на 6 км от Южната дъга на околовръстния път между "Младост“ и автомагистрала "Тракия“. Това написа кметът на София Йорданка Фандъкова в страницата си в социалната мрежа "Фейсбук“ по повод Димитровден.

"Старият двулентов път вече е 6-лентов, с 2 локални платна с по 2 ленти. По трасето са изградени 4 пътни възела с преминаване на две нива, с които се осъществява връзката с кв. "Младост“, кв. "Горубляне“, с. Герман и с. Лозен и 3 пешеходни пасарелки“, посочи Фандъкова.

"До края на месеца ще се довърши ел.захранването на уличното осветление и на пешеходните пасарелки, които са осигурени и с асансьори.

Честит Димитровден и професионален празник на строителите!“, допълни тя.