Йорданка Фандъкова е получила уверение от регионалния министър, че ще работи активно за разширението на Околовръстния път. Служебният министър на регионалното развитие Иван Шишков и оглавяваното от него ведомство ще работят активно за придвижване на проекта за разширението на Околовръстния път от квартал "Бъкстон“ до квартал "Люлин“.
"Всъщност това е участъкът, който би помогнал за достъпа до детската болница. Знаем, че там трафикът ще бъде много затруднен след построяването на детската болница, така че този участък, който е оставащият от завършването на околовръстния път е изключително важен и труден“, каза столичният кмет при представянето на първите кошчета за разделно събиране на отпадъци в 51-во училище по инициатива на Столичната община.
Вчера на среща с министър Шишков кметът Фандъкова информира, че докладът за предоставяне в полза на държавата на общинския терен, който попада в определения терен за строителството на лечебното заведение, ще бъде извънредна точка в дневния ред на заседанието на Столичния общински съвет този четвъртък. Тя обеща, че ще бъде направено всичко, за да се случи проектът за детска болница.
Зареждане ...


13:21 / 09.11.2022
631





Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.