Във връзка с обявения жълт код за валежи тази събота, кметът на София Йорданка Фандъкова разпореди на дирекция "Аварийна помощ и превенция“ да осигурят денонощно наблюдение на нивата на язовирите и реките, преминаващи през територията на столицата.

Към момента нивото на реките е повишено с около 80 см, каза директорът на Аварийна помощ и превенция Красимир Димитров.  

Екипи на дирекцията извършват обходи на критичните места, а през системата за ранно предупреждение "Аква", която разполага със сензори и камери на 30 места, следят покачването на нивата в реално време. 

Контролирано се изпускат водни количества от общинските язовири "Мрамор“, "Суходол 2“, "Мърчаево“ и "Иваняне“.