Фондация "За доброто" започва нова кауза, насочена към подобряването на условията в детските отделения в болници от цяла България. Кампанията "Светулка" стартира с фотоизложба пред Народния театър, на която ще бъдат показани кадри от български детски отделения, както и от такива в чужбина, информира БНТ.

"Ние искаме да превърнем тези отделения в едно светло, приветливо, уютно място за децата", обясни Поли Троянова, член на УС на Фондация "За доброто" и организатор на благотворителната инициатива.

Снимките са събирани от родители и показват каква е реалността в българските детски отделения. Кадрите от болници в чужбина пък ще бъдат съпоставка за това и отправна точка за желанието на организаторите такива да станат и стаите за най-малките пациенти у нас.