Поради сериозна авария на голям стратегически водопровод с диаметър 1500 мм, водата е спряна в части от кв. "Горна Баня“, "Княжево“, "Карпузица" и

"Овча купел 1", съобщиха от Софийска вода.

Екипите работят цяла нощ по локализирането и отстраняването на проблема и правят всичко възможно да възстановят услугата.

Освен неблагоприятните ниски температури, ремонтът е съпътстван и от поредица технически усложнения, които все още отстраняваме.

В случай, че в хода на работата и пускането на водата водопроводната мрежа не бъде допълнително компрометирана, услугата ще бъде възстановена до 20:00 часа тази вечер. 

Осигурени са водоноски на следните адреси:

- кв. "Овча купел" - бул. "Монтевидео" на кръстовището с ул. "Боряна"

 - кв. "Карпузица" - ул. "Княжевска" на кръстовището с ул. "Буря"

-  кв. "Овча купел" - ул. "Боряна" - срещу Украинско посолство.