Инспектори съставиха акт на лице, рзположило контейнер за строителни отпадъци на място за обществено ползване без разрешение, в случая на уличното платно в район "Изгрев".

От Столичния инспекторат съобщиха, че поставянето на такива контейнери изисква предварително одобрена схема за разполагане и разрешение издадено по съответния ред.

Всяко такова нарушение подлежи на санкция.