Пред НДК тържествено беше запалена Коледната елха.

Десетки столичани присъстваха на запалването. Най-щастливи естествено бяха децата.

Светлините на коледното дърво бяха запалени в присъствието на олимпийските шампионки от Токио и "Почетни граждани на София“ – момичетата от отбора по художествена гимнастика, както и боксьорката Стойка Кръстева.

Елхата е живо дърво и е висока 13 метра. В клоните й са вплетени над 10 000 лампички, снежинки и топки. На върха ѝ е поставена 80-сантиметрова звезда.

От 9 до 23 декември врати ще отвори и Коледен град, който ще предложи на столичани и гостите на града празничен базар на открито и културна програма на сцената на кино "Кабана".