Заснет е гъст черен дим, излизащ от комина на топлоелектрическата централа в София, научи Sofia24.bg. Това, което най-много притеснява хората е липсата на информация, защото не знаят какво е това, което виждат и дишат. Не знаят дали е отровно или не е.
ТЕЦ "София" не веднъж е обяснявала, че генерира топлина от синьо гориво и че това не е пушек, а водородна пара. От дружеството са уточнявали, че всички турбини на "Топлофикация София" ЕАД работят с екологичното гориво - природен газ.
Във Фейсбук обаче жителите на столицата са на мнение, че ТЕЦ "София" е потенциален замърсител на въздуха.
Зареждане ...


12:18 / 05.11.2021
915




Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.