Проблемите с пътищата и тротоарите в София и страната нямат край. Пътна маркировка липсва не на едно и две места. Жители на село Бистрица сигнализират за следния проблем:
"От дълго време се чудя към коя по точно от всички държавни институции да се обърна и тъй като нямам някакво конкретно решение реших да пиша helpbook.info. Забелязали ли сте на колко места в България пътната маркировка почти не се вижда или дори липсва? Например от 8 години всеки ден изминавам разстоянието от София до село Бистрица сутрин и вечер, и през всичките тези години искам да подчертая, че маркировка липсва. Много е забавно движението по този път вечер, при дъжд, а най повдига адреналина по време на мъгла", пише жител на селото в helpbook.info.
Човекът, който вече е подал сигнал към Агенция "Пътна инфраструктура" пише още: "Ако обърнете внимание дори и по главни пътни артерии дори извън градовете маркировка направо си липсва. А нещата са много прости - маркировката има за цел водачите на МПС да си знаят лентата и да знаят колко бързо и как се движат. При липсата на такава пътят си става направо опасен нощно време или при неблагоприятни метео - условия".
Село Бистрица е разположено в подножието на Витоша, на 10 километра югоизточно от центъра на столицата, между кв. Симеоново и Панчарево в близост до "Околовръстния път“.
Ако искаме в България по-малко хора да загиват по пътищата, решението е да си поправим лошата инфраструктура. Не е трудно поне пътната маркировка да се поддържа в добро състояние.
Зареждане ...


11:38 / 21.10.2021
491






Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.