Кандидатстването за първи клас в училища с паралелки по хореография и изобразителни изкуства ще става през Електронната система за общински градини, ясли и училища на Столична община. Това предвижда проект за Наредба, която днес получи зелена светлина от Комисията по образование и култура на СОС. Направените промени бяха единодушно приети от общинските съветници, членове на комисията, след 15-минутно представяне на поправките и обсъждане.

Проектът за Наредба е направен от работна група, със заповед на кмета Йорданка Фандъкова, и са участвали представители на родителски организации. Кандидатстването за миналата година за паралелки по хореография и изобразително изкуство ставаше извън тази система.

Проектът на Наредбата е бил качен на 6 декември 2021 година на сайта на СОС за обсъждане.

До крайния срок - 6 януари 2022 година, са постъпили 17 предложения. Работната група ги е разгледала внимателно и са направени допълнителни корекции.