Активистите от "Спаси София“ изразиха притеснение, че след предстоящия ремонт на театър "София“, сградата ще загуби своята историческа стойност.

Въпреки това, ремонтът е наложителен.

Ето какво заяви директорът на театъра Ириней Константинов пред БНР:

"Понякога приказките около предстоящия ремонт са повече, понякога те имат един друг характер, един друг нюанс и това създава едно ненужно напрежение в обществото. Това само пречи да се изпълни истинската цел – театърът да бъде ремонтиран, защото от времето, когато той е създаден, не е правено нищо по него“.

По думите му, театърът е направен след 1944 г. и има необходимост той да бъде съхранен в красивата си цялост. Решението за смяна на фасадата изхожда от факта, че театърът няма енергийна ефективност, добави директорът на театъра.