В Зала 1 на Столична община ще бъде дадено началото на програмата "София избира“ 2022 година от 12 часа. Това съобщиха от Столична община. По време на пресконференцията ще бъде представено изпълнението по програма "София избира“ за миналата година и ще бъде предоставена информация за изискванията и сроковете за кандидатстване с граждански проекти за 2022 година.

Програмата на Столична община, създадена по инициатива на кмета на София, е насочена към предложения от гражданите, избрани от тях с гласуване. Тази година по програмата се реализира проекта "София избира Децата" – създаване на съвременни училищни тоалетни.

Презентация с изпълнението на проекта за модернизиране на училищните тоалетни ще направят архитектите Ивелина Иванова и Деница Шилигарска.

В пресконференцията ще участват заместник-кметовете на София по дигитализация Генчо Керезов, по строителство инж. Ангел Джоргов и Елица Панайотова – координатор на програма "Зелена София“.