Днес, 8 февруари в 14.00 часа зам.- кметът на Столична община Ангел Джоргов ще даде информация за изпълнението на дейностите по реконструкцията на трамвайната линия по бул. "Цар Борис III" от ухо "Княжево" до ухо "Съдебна палата"/ без участъците при пл. "Руски паметник" и кръстовището на бул. "Цар Борис III" и бул. "Гоце Делчев"/, съобщиха от пресцентъра на Столична община.
Събитието ще се състои на новоизградената трамвайната спирка на трамвайна линия 5 на площад "Македония" при АПИ.
Обектът е част от проект "Интегриран столичен градски транспорт-фаза II" финансиран по ОП "Региони в растеж" 2014-2020 година в изпълнение на административен договор за безвъзмездна финансова помощ № BG16RFOP001-1.041-0001-С01/21.02.2018г., сключен между Министерство на регионалното развитие и благоустройството и Столична община.
Проектът включва рехабилитация на трамвайни линии, доставка на нови мотриси и надграждане на интелигентната система за управление на трафика и съществуващата система за информация на пътниците в реално време.
Проектът цели насърчаване ползването на електротранспорта.
Зареждане ...


10:56 / 07.12.2022
698





Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.