За мащабна кампания по почистване на междублоковите пространства в район “Изгрев", съобщи районният кмет Делян Георгиев, предава Sofia24.bg.
От думите му става ясно, че премахването на стари, опасни дървета, клони и храсти напредва с добри темпове.
"Работата се извършва по предварително разработен план от администрацията, извършен е щателен опис и оценка на виталността на дърветата и потенциалната опасност от тяхното изкореняване и падане при зимни условия.
Обемът от растителност, която подлежи на професионално манипулиране е огромен поради факта, че десетилетия наред почти нищо не е правено от общината по отношение поддръжката на “зелената система".
Безхаберието и липсата на достатъчно финансови средства, превърнаха кварталите ни в джунгла, която създава предпоставки за инциденти и нанасяне на материални щети.
До есента на тази година, трябва да осъществим основно кастрене и почистване на ж.к."Изток", след което да продължим с ж.к."Изгрев" и ж.к."Дианабад".
Целта е изключително амбициозна по своите мащаби, времеви диапазон и факта, че подобно нещо никога не е правено в район “Изгрев". Вярвам, че въпреки всичко, ще успеем. Доказали сме, че можем и знаем как", добави още Делян Георгиев.
Зареждане ...


10:46 / 11.04.2025
1217




Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.