През септември миналата година споделих с вас, че работим активно по една важна за района ни задача - връщането на Дирекция "Социално подпомагане“ обратно в район "Младост“. Това съобщи кметът на столичния район Ивайло Кукурин.

"Причината е ясна за всички ни - възрастните хора, хората в уязвими групи или със специални нужди и техните семейства имат нужда от по-лесен и бърз достъп до социални услуги. Затова за мен и екипа ми беше важно тази дирекция отново да бъде тук, по-близо до хората", пише Кукурин.

Ето и каква добра новина споделя той: Помещенията в ж.к. "Младост 1А“ официално са предадени на Дирекция "Социално подпомагане“. Сградата на ъгъла на ул. "Кръстьо Раковски“ и ул. "Д-р София Аврамова“, която през последните месеци беше основно обновена, вече е готова да посрещне екипа на дирекцията.

Предстои организационният процес по преместването и оборудването на работните места. По думите на кмета, очакванията са, че в рамките на следващите месеци дирекцията ще може отново да започне да обслужва граждани на територията на район "Младост“.

"За мен това е важна стъпка към по-достъпни услуги и по-добра грижа за хората в района ни. Ще продължа да ви информирам, когато имаме и точна дата за началото на работа на новото място", уверява Кукурин.