В резултат на проведени оперативно-издирвателни действия столични полицаи разкриха и задържаха извършител на грабеж, съобщават от МВР.

Сигнал за престъплението бил подаден в полицията на 4 декември от 25-годишна жена. Потърпевшата разказала, че по-рано същия ден, в ж.к. "Студентски град", непознат мъж издърпал от ръката ѝ мобилен телефон, след което избягал.

Седмо РУ се е заело със случая, като полицаите са разкрили нападателя. Той35-годишен мъж, известен на полицията и е осъждан.

На мъжът е повдигнато обвинение по чл. 198 от НК и му е наложена мярка за неотклонение "задържане под стража" за срок до 72 часа.