Кметът на район "Средец" Трайчо Трайков се похвали на страницата си във Фейсбук:

"Радвам се да докладвам, че успешно изпълних дадения ми от СОС мандат да проведа преговори за предоставянето на сградата на ул Иван Асен II 91 за управление от СО- район Средец с цел преустройването и във филиал на детска градина.

Преди малко подписах договора с областния управител Иван Кючуков - буквално в последния му ден на длъжността, за което му благодаря.

Няколко пъти съм разказвал за идеята ни и действията, които предприехме, за да променим съдбата на рушащата се, красива сграда, предвидена за продажба. Междувременно, преди две седмици къщата горя и само благодарение на реакцията на пожарникарите и изсипалия се дъжд, оцеля.

Покривът обаче беше почти унищожен и затварянето му ще е първото нещо, с което се заемаме още от понеделник. Едновременно започваме и работа по процедурата за проектиране и изпълнение на преустройството.

Желая на всички приятни събота и неделя!", завърши поста си Трайков.