ИЗПРАТИ НОВИНА
Новини
Спорт
Справочник
Обяви
Вход
close




ЗАРЕЖДАНЕ...
Начало
София
Спортни
Регионални
България
Международни
Любопитно
Галерии
Личности
RSS
Всички
Други
Бизнес
Институции
Криминални
Общество
Лияна Панделиева: В София продължава утвърдената практика да си като на чужда планета, ако не знаеш наизуст лентите по пътя
© Facebook
Преди няколко дни шофирах от "Околовръстното“ по "България“ към Орлов мост. Така започва разказът на журналистката Лияна Панделиева във Facebook.

Ето какво още каза тя, след шофирането по пътищата в София:

От стъпването с колата на бул. "България“ до кръстовището с бул. "Петко Тодоров“ на трилентов път са монтирани общо ДВЕ табели и едно електронно табло, скрито в клоните на дърво, които указват коя лента е само за напред, коя е само за наляво.

Най-тъпата от всички табели е тази на няколко метра преди светофара на кръстовището, където всички объркани водачи започват да търсят място как да се бутнат в правилната лента.

В столицата продължава утвърдената практика да си като на чужда планета, ако не знаеш наизуст лентите по пътя по който се движиш и понеже няма как да си запомнил всички столични булеварди, излезеш ли от своя район, до светофара не знаеш в кое платно всъщност се намираш.

Непосилна задача е кметът Васил Терзиев да нареди на всички районни кметове да сложат табели със стрелки, които да помогнат на водачите да сме наясно за къде се движим. За това не е нужна инвестиционна програма!

В това няма строителство. Това са табели със стрелки и според Закона за движение по пътищата, всеки еднопосочен път, който е с повече от две ленти, трябва да има такива табели и отляво. Ама няма.

Непосилна задача е кметът в "Младост“ да предприеме действия за почасово паркиране пред пазара в "Младост“ 1. Там стоят постоянно домуващи коли и огромна зона за таксита, та ако някой спре там, за да пазарува, да атакува паякът.

След всички супер тежки травми с тротинетки, да чухте някаква инициатива от страна на Терзиев за правила за безопасност, кампания, която да убеди хората, че наистина има смисъл да носят каски? Мечтайте си. Напротив! С началото на стачката той предложи алтернативно отиване на работа именно с тротинетки.

А ако кметът Терзиев е притиснат от всички страни и няма отстъпление от невъзможните искания на транспортните работници, нека кметът обяви двойно увеличение на цената на билетчето и всички столичани, които ги подкрепят, да плеснат с ръце и да се поздравят за победата.


Още по темата: общо новини по темата: 661
13.05.2025 »
12.05.2025 »
28.04.2025 »
26.04.2025 »
25.04.2025 »
25.04.2025 »
предишна страница [ 1/111 ] следващата страница






Зареждане! Моля, изчакайте ...

Все още няма коментари към статията. Бъди първият, който ще напише коментар!

Още новини от Софийски новини:

ИЗПРАТИ НОВИНА
« Май 2025 г. »
пон
вто
сря
чтв
пет
съб
нед
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Виж още:
Актуални теми
Градският транспорт в София
Поскъпване на хранителните продукти
Катастрофи в София
Договорът с турската компания "Боташ"
България в еврозоната
назад 1 2 3 4 5 напред
Абонамент
Абонирайте се за mail бюлетина ни !
Абонирайте се за нашия e-mail и ще получавате на личната си поща информация за случващото се в София и региона.
e-mail:
Анкета
Трябва ли да се дадат повече права на районните кметове?
Да
Не
Не мога да преценя
РАЗДЕЛИ:
Новини
Спорт
Справочник
Обяви
Потребители
ГРАДОВЕ:
София
Пловдив
Варна
Бургас
Русе
Благоевград
ЗА НАС:

За контакти:

тел.: 0700 45 024

novini@sofia24.bg

За реклама:

Тарифи (виж)
Договори избори 2024

тел.: 0887 45 24 24

office@mg24.bg

Екип
Правила
Софиянци във facebook
RSS за новините
Футбол на живо по телевизията