Локалното платно на бул. "Цар Борис III" при ул. "Дебър" в София е разбито от месеци, сигнализират будни граждани във Фейсбук.
Извадените павете стоят с месеци и са заприличали на планини с боклуци на пътя.
Ремонтът на бул. "Цар Борис III" е най-големият капиталов ремонт на Столична община за тази година и е на стойност 50 млн. лв. Ремонтните дейности се бавеха доста, а от общината се оправдаха бездействието с дъждовете и появилите се непредвидени подземни инженерни мрежи на някои от подетапите на обекта.
Рeмoнтнитe дeйнocти cтapтиpaxa нa 10 aпpил тaзи гoдинa. Peĸoнcтpyĸциятa e чacт oт пpoeĸтa "Интeгpиpaн cтoличeн гpaдcĸи тpaнcпopт – фaзa ІІ“. Toй ce peaлизиpa c финaнcoвaтa пoдĸpeпa нa Oпepaтивнa пpoгpaмa "Peгиoни в pacтeж“ 2014 – 2020, cъфинaнcиpaнa oт Eвpoпeйcĸия cъюз чpeз Eвpoпeйcĸия фoнд зa peгиoнaлнo paзвитиe. Дoгoвopът e cĸлючeн мeждy Mиниcтepcтвo нa peгиoнaлнoтo paзвитиe и блaгoycтpoйcтвoтo и Cтoличнa oбщинa.
Ремонтът на релсовия път в кръстовището на бул. "Цар Борис III" и ул. "Софийски герой" е част от цялостния мащабен проект за реконструкция на релсовия път от ухо "Съдебна палата" до ухо "Княжево".
Зареждане ...


16:03 / 06.12.2021
644




Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.