От фондация "За доброто" показват условията в детската болница в София. Те откриват проблема за това в какви условия се лекуват децата на България. Показват един свят на ужасите, а за отговаряне на определени стандарти не може и дума да става.
Става въпрос за СБАЛ по Детски Болести "проф. Д-р Иван Митев“ ЕАД, която се намира на бул. "Aкадемик Иван Евстратиев Гешов“ в София.
От фонадацията изтъкват, че болните деца лежат в стаи с мухъл, ръжда, паяжини, мръсотия и хлебарки, паднала мазилка, разкъртени плочки, мазни мозаечни подове, разбити легла, натъпкани като в казарма, смърдящи общи тоалетни, липсващи чешми и душове, изтърбушено спално бельо, в което кипи живот, липсваща апаратура, неработещо оборудване. Родителите спят на столове или изобщо не спят с дни, за да не се нарани болното им бебе от необезопасеното леглото, което отдавна е за боклука. Бързат да забравят кошмара веднага щом изпишат детето им.
Като целта е да се промени средата в тези отделения. Вчера започна промяната с изложба, в която ще бъдат показани снимки и разказани истории, разкриващи лошите условия в детските отделения. Организаторите на събитието споделиха, че им е отнело година, за да направят изложбата.
Първият етап от кампанията за промяна на отделението, казват от фондация "За доброто", ще приключи с публично събитие след конституирането на новото Народно събрание.
Зареждане ...


12:22 / 03.12.2021
552




Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.