След кратко прекъсване, от днес два от обектите на Регионалния исторически музей в София /РИМ-София/ отново отварят врати. Това съобщават от музейната институция.
Посетители ще могат да разглеждат експозициите в централната сграда на пл. "Бански" 1 и археологическото ниво на базиликата "Св. София". Те ще работят от вторник до събота, от 10.00 до 18.00 ч.
Посещенията се осъществяват при спазване на актуалните противоепидемични мерки, като се допускат само посетители с валиден COVID сертификат - за ваксинация, за преболедуване или отрицателен резултат от изследване. Разрешени са и груповите посещения.
Обектите - археологическата експозиция "Антична Сердика", Триъгълната кула на Сердика и Експозицията за национално помирение, остават затворени до въвеждане на необходимата организация за прием на посетители, посочват от РИМ-София.
Археологическият парк "Западна порта на Сердика" и Гробницата на Княз Александър I Батенберг работят с нормално работно време, напомнят от музея./ИРС/
Зареждане ...


13:29 / 02.11.2021
170






Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.