19-годишен криминално проявен попадна в ареста за грабеж. Разследването на криминалистите от столичното Трето РУ започнало след като жена от софийското село  Мрамор подала сигнал, съобщиха от СДВР. Тя разказала пред служителите,  че била нападната в центъра на София от непознат за нея мъж, който ѝ нанесъл удар в областта на главата и отнел дамска чанта, съдържаща лични документи, мобилен телефон и портфейл.

В резултат на предприетите оперативно-издирвателни действия полицейските служители на Трето РУ установили и задържали извършителя.

Образувано е досъдебно производство по чл. 198 от НК и след доклад в Софийска районна прокуратура младежът е привлечен като обвиняем и му е наложена мярка за неотклонение "задържане под стража“ за срок до 72 часа.