Полицаи от Първо РУ разкриха извършител на грабеж, съобщиха от МВР. Действията по разследването започнали след получен сигнал на 8 юни, когато жена разказала, че в района на кв. "Изток“ била нападната от непознат.
Той я повалил на земята и откраднал дамската й чанта с пари и документи. По случая било образувано досъдебно производство за престъпление по чл. 198 от НК.
След предприети незабавни оперативно-издирвателни действия извършителят на престъплението бил установен и задържан – 44-годишен, с регистрации в полицията и осъждан.
След доклад на материалите в прокуратурата, мъжът е привлечен като обвиняем и с прокурорско постановление му е наложена мярка за неотклонение "задържане под стража“ за срок до 72 часа.
Зареждане ...


14:54 / 24.06.2025
724





Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.