Криминално проявен мъж беше задържан за противозаконно отнемане на МПС, съобщиха от МВР. На 13 април столичанка заявила в полицията, че автомобилът й е откраднат от подземен паркинг в ж.к. "Люлин-7“. Криминалисти и служители на охранителна полиция започнали незабавно работа по случая.
Още същия ден, около 18.30 ч., на бул. "Царица Йоанна“ превозното средство било засечено и спряно за проверка. Оказало се, че колата е управлявана от 33-годишен софиянец, известен на полицията за грабежи, кражби и наркотици, осъждан.
Служителите на реда установили, че той е неправоспособен и шофира след употреба на наркотични вещества (кокаин и метадон).
По случая е образувано досъдебно производство и след доклад на материалите в Софийската районна прокуратура е привлечен в качеството на обвиняем по чл. 346, ал.1 и чл. 343Б, ал. 3 от НК. Наложена му е мярка за неотклонение "задържане под стража“ до 72 часа.
Зареждане ...


12:22 / 16.04.2025
1005




Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.