Прокуратурата привлече към наказателна отговорност 45-годишен мъж за закана с убийство и причиняване на лека телесна повреда в условията на домашно насилие в София, съобщиха от обвинението.

На 29 октомври в апартамент в жк. "Разсадника“, обвиняемият заплашил с убийство жена, докато държал нож срещу нея и й казал: "Ще те хвърля от деветия етаж“.

След това мъжът започнал да удря жената с юмруци по тялото и главата и да я рита в краката.

Вследствие на ударите й e нанесeна лека телесна повреда. Престъпленията се извършени в условията на домашно насилие.

Срещу него е образувано досъдебно производство и е задържан за 72 часа.