На 4 януари 2022 години ще отбележим 144-годишнината от Освобождението на София от Османско владичество.
От 10:00 часа в митрополитския храм "Света Неделя" ще бъде отслужен благодарствен молебен в памет на загиналите воини, съобщават от Столичната община.
Гражданите могат да поднесат венци и цветя пред паметника на българския опълченец, пред който от 11:00 до 13:00 часа ще има часови от националната гвардейска част.
Камбаните на столичните храмове ще озвучат града, за да припомнят на поколенията паметната дата.
Зареждане ...


09:17 / 30.12.2021
401




Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.