Установен е нерегламентиран таксиметров превоз на пътници в София, съобщават от МВР. Шофьорите са санкционирани, а превозните средства са спрени от движение, като са свалени номерата и са иззети документите на автомобилите. Използвана била схемата "таен клиент“.

Обект на действията били незаконни действия през мобилно приложение, което работи основно в големите градове на страната и предлага широк спектър от транспортни услуги, в това число и таксиметров превоз на пътници.

Акцията е извършена от ГД "Национална полиция", "Икономическа полиция, Изпълнителната агенция "Автомобилна администрация“ и Националната агенция за приходите.